Nieuws
08.12.2011 - Tartuffe - all you can live
Een familie. Bezoek van een gast: Tartuffe. Tartuffe bekritiseert het reilen en zeilen van de familieleden. Orgon – vader des huizes – laat zich meeslepen door de argumenten van Tartuffe. Hij schenkt hem de hand van zijn dochter. Hij schenkt hem zijn nalatenschap. En hij ziet niet dat Tartuffe intussen zijn vrouw Elmire verleidt.
De personages van Tartuffe (1664) zijn iconen in de theatergeschiedenis. We zetten ze op scène als poppen: bewegingsloos, blind, stom. Poppen die wachten op een acteur om hen te vertolken. Daartussen bewegen zich de spelers. Met een aanraking, een blik of een woord eigenen ze zich de rollen toe. En wekken ze heel even de poppen tot leven. De huichelachtige Tartuffe, de naïeve Orgon, de verlangende Elmire, de nuchtere huismeid Dorine… Zo trekken flarden van een van Molières beroemdste teksten aan ons voorbij.
Tartuffe – all you can live toont de kracht en de macht van de spelende mens.
Dit project is een samenwerking tussen Platform K en NTGent.
Regie is in handen van NTGent-acteur Servé Hermans.
De voorstelling gaat in première op 14 maart 2012 in Minnemeers. Andere speeldata zijn : 15-16-17-18 maart 2012 (telkens 20u30 in Minnemeers).
Meer info op: www.ntgent.be